Одбојкашице Апатина су оствариле још једну победу пред својом публиком, овај пут против екипе ЖОК Футог Вест. Апатинке су славиле након 90 минута игре са 3:1 у сетовима (25:19, 15:25, 25:23, 25:21).

12491740_189386621415308_3343827982112847159_o
У првом сету гошће су повеле са 3:0. На сервис Наталије Томић Апатин успева најпре да изједначи а потом и поведе са 6:3. Сјајно су домаће одбојкашице играле у овом делу утакмице. Водиле су са убедљивих 20:9, да би први сет завршиле са 25:19 у своју корист.

Други сет је почео игром поен за поен. Водиле су Апатинке са 9:6, али се борбене играчице Футога нису предавале. Успеле су да изједначе на 10:10 и заиграју много боље у односу на своје противнице до краја сета. У екипи Апатина десио се несхватљив пад, велики број грешака је потпуно разиграо гостујућу екипу која је овај сет заслужено победила са 25:15.

Стабилизовале су се одбојкашице Апатина у трећем сету и предвођене Јеленом Дизијом најбољом играчицом ове утакмице повеле са 11:5. У неизвесној завршници Апатин, ипак, долази први до сет лопте 24:21. Уследила су два дуга поена која су припала Футогу који је смањио резултат на 24:23. Трећу сет лопту користи Сања Малеш и доноси предност од 2:1 у сетовима свом тиму.

У одлучујућем четвртом сету домаће након одличних сервиса Наталије Томић воде са 15:10. Гошће су успеле да изједначиле на 21:21, а у завршници утакмице поново серија поена за Апатин на сервис Наталије Томић. Одличне у блоку су биле Николић и Бешир које су са два везана поена донеле меч лопту свом тиму. Прву меч лопту користи Сања Малеш за 25:21 коначних 3:1 за Апатин.